Wieszaki do przedpokoju na ścianę

Wieszaki do przedpokoju na ścianę

2020-12-15

Pomysłów na urządzenie nowego mieszkania każdy ma sporo. To samo dotyczy mieszkań od lat pełniących swoją rolę. W większości przypadków pomijany jest jedno jakże ważne pomieszczenie, przedpokój. A przecież to bardzo ważne pomieszczenie, znajduje się zazwyczaj tuż po otwarciu drzwi wejściowych do mieszkania. To jak będzie wyglądał odbiór pozostałych pomieszczeń zależy od tego jakie wrażenie na osobach wchodzących wywoła przedpokój.

Rola przedpokoju w każdym mieszkaniu

Uniwersalności przedpokoju nie da się nie docenić. Według założeń architektonicznych przedpokój ma za zadanie oddzielić drzwi wejściowe do mieszkania od pozostałych pomieszczeń. To założenie architekta, a jakie jest podejście do tego pomieszczenia jego użytkownika. W przedpokoju o ile pozwalają na to warunki montuje się tak zwaną szafę zabudowującą. Jej głównym zadaniem jest spełnianie roli podręcznego magazynu na mało używane sprzęty. Inne jej zadanie to miejsce przechowywania wierzchniej odzieży i butów. Jest to rozwiązanie praktyczne, ale mało atrakcyjne z punktu widzenia zagospodarowania przestrzeni.

Wieszak w przedpokoju

Coraz więcej nowych mieszkań posiada dodatkowe pomieszczenie z przeznaczeniem na garderobę. Dzięki takiemu rozwiązaniu przestrzeń przedpokoju pozwala na swobodną jego aranżację. Wiadomo, że wchodząc do każdego domu czy mieszkania ważne jest aby znaleźć sprzęt pozwalający na pozostawienie wierzchniej odzieży typu płaszcz, kurtka, kapelusz, czapka itp. Do tego celu służy zazwyczaj wieszak na ubrania. Dobierając odpowiedni wieszak można już na wejściu zasygnalizować jak będzie wyglądała dalsza część mieszkania. Niby błaha rzecz, a ile może dać informacji o tym jak będzie urządzone całe mieszkanie.

Metalowy wieszak na ścianę w przedpokoju

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się metalowe wieszaki ścienne. Prestiżowy będzie taki, który zostanie zamówiony i wykonany u kowala artystycznego. Kuty metal w rękach artysty kowala ma szansę być unikatowym niepowtarzalnym dziełem sztuki użytkowej. Oczywiście zlecając wykonanie takiego dzieła trzeba się będzie liczyć ze sporym wydatkiem. Są jednak osoby, dla których oryginalność i niepowtarzalność mają duże znaczenie.

Innym prostszym i zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będzie wybranie jakiegoś modelu z szerokiej gamy tego rodzaju wieszaków dostępnych na rynku. Również w tym przypadku znaleźć można sporo wzorów pochodzących z tak zwanych krótkich serii zapewniających indywidualizm.

Kształty oferowanych metalowych wieszaków ściennych są przeróżne zaczynając od prostych typowych z górną półką na szale, czapki, kapelusze po egzemplarze w abstrakcyjnych wzorach imitujących np. pajęczynę, kratownicę itp.

Drewniany wieszak do przedpokoju

Najbardziej standardowe rozwiązanie ze względu na swoją uniwersalność to drewno. Kształty i materiały z których wykonane są drewniane wieszaki to głównie prefabrykowane elementy drewniane czy połączenie naturalnego drewna z płytami drewnopodobnymi. Również wśród wiszących na ścianie drewnianych wieszakach, można pokusić się o oryginalny, wykonany przez artystę. Podobnie jak w przypadku metalowych wieszadeł tak i tu zamówiony element na ścianę wykonany na zamówienie będzie nieco droższy od oferty rynkowej.

W przypadku drewnianych wieszaków często występują one w połączeniu z elementami metalowymi w postaci haków do zawieszania ubrać czy różnego rodzaju drobnych metalowych ozdobników.

Oryginalny pomysł na wieszak dla majsterkowicza

Każdy kto posiada odrobinę zmysłu artystycznego i wyobraźni może wykonać swój własny niepowtarzalny wieszak na ubrania i zainstalować go na ścianie w przedpokoju. Dobrym materiałem wyjściowym mogą być elementy pochodzące ze starej szafy. Bardzo często w piwnicach, na strychach czy w likwidowanych po „babciach” mieszkaniach znajduje się wiekowa szafa. Takie szafy niejednokrotnie posiadają ciekawe ornamentowe ozdobniki. Najczęściej góra takiej starej szafy po babci ma ciekawy kształt. Ktoś kto posiada trochę wolnego czasu i odrobinę umiejętności i samozaparcia może z takich elementów starej szafy zrobić bardzo ciekawy wieszak na ubrania do przedpokoju.