Panele winylowe

Panele winylowe

2021-10-14

Panele podłogowe w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. Są praktyczne, trwałe i w stosunkowo niskich cenach w porównaniu do drewna które nie ukrywając pięknie potrafią imitować. Natomiast producenci poszli o krok dalej i dzięki temu na rynku z materiałami do wykończania podłóg pojawiły się panele winylowe. Czym jest winyl? Otóż jest to materiał syntetyczny który charakteryzuje się dużą wytrzymałością na wiele czynników zewnętrznych. Panele wykonywane są z kilku warstw winylu, a warstwa wierzchnia dodatkowo jest zabezpieczana poliuretanem. Szukasz dobrych paneli? Sprawdź ten sklep z panelami winylowymi.

Do głównych zalet paneli winylowych należą:

  • trwałość- która jest zdecydowanie większa niż w przypadku standardowych paneli. Panele winylowe są wodoodporne, więc można je stosować również w kuchni czy łazience
  • wytrzymałość- (zdecydowanie charakterystyczna cecha paneli winylowych) sprawia iż nawet w razie upuszczenia ciężkiego przedmiotu to na podłodze nie powstaną wgniecenia.
  • wytłaczany wzór- powstaje w ostatniej warstwie winylu przed pokryciem poliuretanem co z kolei nie dopuszcza do powstawania zarysowań
  • izolacja akustyczna- kilka warstw z których powstaje panel winylowy o wiele lepiej wygłuszają podłogę od standardowych paneli.
  • warstwa antypoślizgowa- która zapewnia bezpieczeństwo podczas chodzenia, a w przypadku dzieci podczas biegania i zabaw ruchowych.

Dzięki zaawansowanej technologii wykorzystywanej w produkcji, panele winylowe wspaniale mogą przypominać wyglądem nie tylko drewno ale również kamień, beton, metal czy ceramikę. W związku z bardzo szerokim wyborem kolorystyki oraz grafiki można zamontować je w pomieszczeniach urządzonych w różnych stylach. Panele winylowe bez problemu mogą być wykorzystane w przypadku podgrzewanych podłóg, gdyż odznaczają się bardzo dobrym przewodzeniem ciepła.

Panele winylowe - montaż

Rozróżniamy trzy sposoby montażu paneli winylowych w zależności od ich rodzaju i mogą to być panele klejone, bezklejowe oraz w systemie click. Opcją najbardziej trwałą jest montaż paneli z klejem. Najlepszy wybór do miejsc komercyjnych gdzie natężenie ruchu jest bardzo duże. Najszybszym montażem paneli winylowych jest ten w systemie click. Wystarczy gładkie podłoże i sprawne ręce które będą ze sobą łączyć krawędzie paneli. Panele bezklejowe posiadają antypoślizgową warstwę spodnią i dzięki temu nie ma potrzeby nakładania kleju, a do zalet tej techniki należy zaliczyć łatwość podważenia i ewentualnej wymiany pojedynczego panelu.

Czy panele winylowe podłogowe to dobry wybór? Oczywiście że tak. Są trwałe, łatwe w montażu oraz dostępne w różnych kolorach i wzorach. Fakt iż cena jest wyższa niż w przypadku tradycyjnych paneli świadczy tylko o tym, że do produkcji wykorzystuje się najlepsze materiały. Sklep z panelami winylowymi to odpowiednie miejsce dla każdego, kto szuka paneli winylowych najwyższej jakości.