Panele samoprzylepne na ścianę - cena

Panele samoprzylepne na ścianę - cena

2020-12-15

Panele ścienne od pewnego czasu zaczęły wypierać bardzo popularną boazerię. Boazeria drewniana na ścianach była w ubiegłym wieku wyznacznikiem prestiżu. Wiele osób marzyło o obłożeniu ścian swojego mieszkania drewnianymi deskami. Kłopot polegał na tym, że było to bardzo kosztowne inwestycje wymagające dodatkowo sporo wysiłku przy ich montażu. Dziś oferta sklepów z artykułami dekoracyjnymi oferuje wiele rozwiązań alternatywnych dla typowej boazerii drewnianej. Jedną z propozycji są samoprzylepne panele ścienne.

Czym są samoprzylepne panele na ścianę?

Samoprzylepne panele ścienne to elementy dekoracyjne imitujące np. deski drewniane, płytki ceramiczne, panele z tworzyw sztucznych itp. Każdy z paneli posiada na spodniej stronie warstwę kleju umożliwiającą przymocowanie ich do wybranej powierzchni na ścianach. Warstwa kleju zabezpieczona jest specjalnym papierem ochronnym. Podczas montażu wystarczy papier usunąć i przyłożyć panel do powierzchni ściany.

Ściana nie musi być w żaden sposób specjalnie przygotowana. Wystarczy jedynie usunąć ewentualną warstwę kurzu i już powierzchnia do klejenia jest gotowa. Panele w łatwy sposób można przycinać np. przycinarką kątową, nożycami itp. Przyklejając gotowy element można w razie czego łatwo go skorygować odrywając od podłoża i odpowiednio ponownie dopasować.

Gdzie można zastosować panele samoprzylepne?

Dobór powierzchni nie jest niczym ograniczony. W zależności od pomieszczenia dobiera się odpowiedni rodzaj paneli. Inne będą do kuchni, inne do łazienki, a jeszcze inne do pokoju. Wybierając odpowiedni pasujący do pomieszczenia wzór można uzyskać bardzo ciekawy i modny ostatnio efekt pokrycia ścian. Panele w większości dają się łatwo czyścić ponieważ są wodoodporne.

To jaki wzór się wybierze uzależnione jest właściwie od własnej inwencji i zasobności portfela. Bogata oferta na rynku sprawia, że każdy może wybrać odpowiedni rodzaj panela zgodnie z własnym gustem i posiadanymi środkami finansowymi.

Ceny paneli samoprzylepnych

Większość punktów oferujących ścienne panele samoprzylepne, podaje ceny za 1 sztukę. Kształt paneli najczęściej jest z w formacie kwadratu, prostokąta lub trapezu. Wymiary są różne w zależności od producenta. Cena uzależniona jest od rodzaju użytego do ich wykonania materiału.

W przypadku najprostszych wykonanych z tworzywa sztucznego ceny zaczynają się od kilkunastu zł za sztukę.

Inną grupę stanowią panele wykonane w technologi 3D. Tutaj ceny zazwyczaj są wyższe i zaczynają się od poziomu 15-20 zł za sztukę. Na cenę w tym przypadku wpływa rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane. Panele tego rodzaju pakowane są najczęściej w paczki zawierające kilkanaście sztuk. Dzięki takiemu rozwiązaniu umożliwia to pokrycie kilku metrów kwadratowych.

Ceny samoprzylepnych paneli ściennych są bardzo atrakcyjne biorąc pod uwagę, że nie potrzeba do nich dodatkowo kupować klejów montażowych. Prostota montażu pozwala na samodzielne przyklejanie na ścianie. Dzięki temu każdy może sam okleić potrzebną powierzchnię bez konieczności wzywania do tej czynności fachowca. Samodzielny montaż to także spora oszczędność.

Bogata oferta rynkowa oraz możliwości jakie dają zakupy internetowe powodują, że ten sam produkt pochodzący od jednego producenta może występować na rynku w różnych cenach. Chcąc zaoszczędzić warto przed dokonaniem zakupu porównać ceny różnych puntów sprzedaży.