Naklejki na ścianę dla chłopca

Naklejki na ścianę dla chłopca

2020-12-15

Czy można w pokoju dziecka stworzyć bajkowy świat? Można i jest to wbrew pozorom bardzo łatwe. W większości punktów oferujących artykuły wyposażenia wnętrz, znaleźć można wiele pomocnych materiałów. Tapety fototapety, mozaiki ścienne czy zwykłe naklejki są doskonałym przeznaczonym do tego celu materiałem.

Naklejki dekoracyjne na ścianę

Samoprzylepne naklejki są nowoczesnym materiałem pozwalającym na bardzo szybkie przeobrażenie dziecięcego pokoju w wymarzony przez dziecko świat. Metamorfoza może być szybka i nie wymagająca malowania ścian. Dobrze dobrane, zgodne z upodobaniami dziecka „obrazy” odwzorowujące postacie z bajek czy z filmów dla dzieci i młodzieży są dostępne w sprzedaży wielu sklepów.

Naklejki samoprzylepne na ścianę występują w różnej wielkości. Mogą składać się z jednego elementu jak również z wielu. Wybór jest tak duży, że można dobrać coś co będzie najlepiej pasowało wielkością do każdego pomieszczenia. Nad kolorystyka nie ma się co zastanawiać ponieważ świat dziecka bywa bardzo abstrakcyjny co nie zawsze spotyka się z aprobatą dorosłych. Jeśli już ktokolwiek decyduje się na takie rozwiązanie niech ono będzie zgodne z wyborem dziecka, a nie gustem dorosłej osoby.

Naklejki w pokoju chłopca

Chłopcy bardzo często maja zupełnie inne upodobania od swoich rówieśniczek płci żeńskiej. Świat samochodów, samolotów czy supermenów oraz podobnych sprzętów lub postaci często jest światem marzeń większości chłopców. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca na ścianie chłopięcego pokoju naklejka kilkuelementowa, dająca po złożeniu obraz potężnej ciężarówki czy statku kosmicznego, będzie doskonałym rozwiązaniem. Oczywiście stworzenie takiego obrazu dobrze jest skonfrontować z zamiłowaniami mieszkańca pokoju. Jeśli chłopiec przejawia inne zainteresowania nie warto burzyć jego świata na siłę proponując mu coś innego.

Zmiana wystroju nie musi być dominująca poprzez zastosowanie jednego dużego elementy naściennego. Do dyspozycji są mniejsze formaty naklejek ściennych umożliwiające połączenie wielu pasji młodego mężczyzny.

Naklejki pokryte lakierem

W sprzedaży dostępne są również naklejki pokryte specjalnym bezpiecznym dla zdrowia lakierem. Dzięki takiemu rozwiązanie po naklejeniu ich na ścianę mogą one również spełniać rolą tablicy na której chłopcy mogą pisać czy dorysowywać dodatkowe elementy. Może to być bardzo twórcze i rozwijające zajęcie.

Jak postępować z naklejkami ściennymi

Aby naklejka dobrze się trzymała jedynym wymogiem jest suche i trwałe podłoże. Przed naklejaniem należy sprawdzić czy podłoże spełnia odpowiednie warunki. Jeśli jest zbyt „sypkie” wystarczy wzmocnić je poprzez przesmarowanie ściany płynem do gruntowania ścian i odczekać do jego wyschnięcia i dopiero nakładać naklejki samoprzylepne. Jeśli i to nie pomaga, naklejki kilkuelementowe można nakleić na duży arkusz papieru czy tektury, a następnie przytwierdzić stworzone dzieło do ściany.