Kilka refleksji o dekoracjach okiennych

Kilka refleksji o dekoracjach okiennych

2021-07-09

Jeżeli planujesz remont, lub pragniesz tylko zmienić wystrój w swoim domu, to zapraszamy do lektury. Z naszego artykułu dowiesz się kilku ciekawostek na temat możliwości związanych z wykorzystaniem, zasłon, rolet czy karniszy przy aranżacji klimatycznych wnętrz!

Na rynku wybór dekoracji okiennych jest szeroki, lecz tylko niektóre z nich są warte naszej uwagi. Dlatego przybliżamy Wam te, które w naszej opinii są szczególnie warte wykorzystania przy aranżacji skandynawskiego salonu, loftowej jadalni lub rustykalnej sypialni.

Nowoczesne i piękne, zasłony z cyrkoniami, kryształkami i cekinami

Czasami chcielibyśmy, by wnętrze naszego domu olśniewało nowoczesnością. Jeżeli pragniemy, by tak prezentowała się nasza zasłona okienna, to warto sięgnąć po modele z kryształkami lub cekinami. Gdyby zainteresowała Was ta dekoracja okienna, to kilka fajnych wizualizacji aranżacji z użyciem zasłon z cyrkoniami jest dostępnych na stronie: https://malgorzata.poznan.pl/zaslony-z-krysztalkami/. Prawda, że robią wrażenie? Nam przypadły one do gustu, gdyż idealnie pasują do pokoju dziecięcego!

Czy znacie rolety rzymskie mocowane do ramy okiennej?

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów dekoracji okiennych są roletki, występujące w odmianie zwijanej lub rzymskiej. Jednak czasami chcielibyśmy zamontować te przesłony nieco inaczej, w bardziej nietypowy sposób, wynikać to może zarówno z naszych preferencji, jaki i z wielkości lub kształtu otworu okiennego. Wtedy ciekawą opcją mogą okazać się specjalne rolety rzymskie mocowane do ramy okiennej, które można obejrzeć na tej stronie internetowej. Ilustracje te powiedzą bowiem więcej niż słowa. 

Karnisze manualne, dla oszczędnych i miłośników klasyki

Choć automatyka okienna jest wygodna, to jednak ręcznie przesuwane zasłony są o wiele korzystniejsze pod względem ceny. Jest to główny argument, który przemawia za wyborem karnisza manualnego do salonu. Jednak nie jest on jedynym, w niektórych wnętrzach takie rozwiązanie po prostu pasuje o wiele lepiej. Wystarczy spojrzeć na ilustracje z szynami ks, widoczne np. na stronie https://malgorzata.poznan.pl/szyna-karniszowa-mervino/, by dostrzec, że w aranżacjach klasycznych jadalni są one najlepszym wyborem! Potwierdzą to także  zwolennicy stylu prowansalskiego lub angielskiego, gdzie elegancki karnisz manualny jest podstawą aranżacji okna.

Dobra praktyka, profesjonalny montaż karniszy

Nierzadko chcielibyśmy pewne prace wykonać w domu samodzielnie, czasami jest to możliwe, lecz często lepiej zaufać fachowcom. Tak właśnie jest w przypadku montażu karniszy sufitowych. Z pozoru wydaje się to prostym przedsięwzięciem, lecz przy skosach okiennych lub dużych oknach bywa to kłopotliwe. Przykładowe zdjęcia, jak dobrze powinien być zamontowany karnisze, są dostępne pod adresem https://malgorzata.poznan.pl/montaz-karniszy-poznan/. Naprawdę warto je zobaczyć.