Jak wybrać dobrego dentystę?

Jak wybrać dobrego dentystę?

2021-02-17

Leczenie zębów czy profilaktyka chorób zębów, w tym próchnicy wymaga częstych wizyt u stomatologa. Dzieci powinny odwiedzać gabinet raz na 3 miesiące, natomiast osoby dorosłe raz na pół roku. Psujące się zęby wpływają na stany zapalne w całym ciele, w skrajnych przypadkach także stany zapalne nerek, czy serca. Warto zatem przezwyciężyć lęk przed białym fartuchem i wybrać odpowiedniego specjalistę. Pytanie zatem brzmi: jak wybrać dobrego dentystę?

Po pierwsze: opinie w sieci i wśród znajomych

Najprostszym i pierwszym sposobem jest zasięgnięcie opinii innych, to znaczy dowiedzenie się o jakości usług poszczególnych dentystów. Jednak tutaj różnie może być. Ktoś może mieć wyjątkowo złe doświadczenia, bo i skłonność do psucia się zębów u tej osoby jest duża, a jak wiadomo częste przechodzenie leczenia kanałowego do przyjemnych nie należy. Inni wskazują na świetne doradztwo estetyczne, wszak ten, kto nie ma problemów z psuciem się zębów, może mieć kłopoty związane z funkcjonowaniem układu nerwowego i cierpieć np. na bruksizm. Tu niezbędne jest stosowanie specjalnych aparatów ochronnych, a czasem także odbudowa zębów. Wiele osób decyduje się także na wybielanie, czy piaskowanie, wszak biały uśmiech jest marzeniem wielu.

Po drugie: wyposażenie gabinetu i szeroki wachlarz usług

Istotne znaczenie ma również wyposażenie gabinetu. Fakt, że dentysta korzysta z nowych technologii i nowoczesnych met leczenia, stale uczestnicząc w szkoleniach też ma znaczenie. Szeroki wachlarz dostępnych usług od wypełniania, przez leczenie kanałowe, po usuwanie zębów, także chirurgiczne ma znaczenie. Czasem bowiem okazuje się, że stomatolog nie oferuje leczenia operacyjnego i trzeba szukać innego specjalisty. Warto zwrócić uwagę na ofertę http://www.dentsm.pl, gdzie znajdziemy najlepszych specjalistów, a także szeroki wachlarz zabiegów stomatologicznych.

Po trzecie: podejście do pacjenta

Profesjonalizm jest istotny, ale ważne jest także odpowiednie podejście do pacjenta, także tego małego. Dentysta powinien umieć rozładować atmosferę, a poza znieczuleniem miejscowym oferować także inne rodzaje znieczulenia, np. gazu rozweselającego. Dobre znieczulenie to podstawa, bo jeśli wizyta u dentysty jest bolesna, to tym trudniej jest nam przełamać się i pójść na kolejną, a w końcu trzeba...Dobry dentysta zleca dodatkowe zdjęcia, by dokładnie przyjrzeć się w jakim stanie jest uzębienie, a także czy są w dziąsłach zatrzymane zęby czy widoczny stan zapalny. Ponadto specjalista sam proponuje w jaki sposób można jeszcze poprawić wygląd swojego uśmiechu i udziela także cennych rad na temat codziennej pielęgnacji.