Brama przesuwna cena z montażem

Brama przesuwna cena z montażem

2020-12-15

Polska jest bardzo specyficznym krajem, w którym często występują elementy krajobrazu w innych krajach nie występujące lub spotykane rzadko. Jednym z takich elementów architektonicznych jest ogrodzenie. Ogrodzenie nie jest tylko przypisane budynkom jednorodzinnym, spotyka się je również w wielu innych sytuacjach. Jednak najbardziej typowe dla polskiego krajobrazu są wszechobecne ogrodzenia. Każde ogrodzenie musi posiadać choćby jedną bramę wjazdową na dany tern. I tu właśnie powstaje przestrzeń dla wielu projektantów równie ważna jak projekt samego budynku. Rozwiązań i typów ogrodzeń i bram wjazdowych jest tak wiele jak wielka jest wyobraźnia ludzka. Zanim jednak zapadnie decyzja o wyborze ogrodzenia i związanej z nim bramy warto poznać najbardziej typowe rozwiązania i związane z nimi koszty.

Przesuwna brama wjazdowa manualna

Każde rozwiązanie wymaga wizji lokalnej w miejscu montażu i poznania panujących fizycznych warunków. Podczas wizji lokalnej i „zdjęciu” wymiarów producent czy wykonawca powinien wycenić planowaną inwestycję.

W przypadku prostego rozwiązania z zastosowaniem typowych materiałów koszt nie powinien być zbyt wysoki.

Decydująca jest zazwyczaj wielkość bramy i sposób jej montażu. Występują bramy samonośne i szynowe. Te drugie wymagają zainstalowania w podłożu prowadnicy po której poruszały się będą rolki prowadzące.

Typowy rozmiar bramy wjazdowej na posesję wynosi 2,4 x 1,5 metra.

W takim przypadku przy zastosowaniu standardowych materiałów koszty bramy zaczynają się od 1 500 złotych. Montaż takiej bramy skalkulowany jest na poziom zaczynającym się od 500 złotych do mniej więcej 1 500 złotych. Tak duża różnica jest wynikiem rożnych warunków jakie należy spełnić aby prawidłowo zamontować bramę.

Wysokość przedstawionych kosztów bramy i jej montażu może znacząca się różnic w zależności od rejonu Polski i usytuowania posesji.

Osoby pragnące mieć bramę wjazdową wykonaną z kutego żelaza wykonaną na indywidualne zamówienie liczyć się muszą z wydatkiem zaczynającym się w okolicach 10 000 złotych.

Przesuwna brama automatyczna

Innym rozwiązaniem dla bardziej wymagających i wygodnych osób jest montaż automatycznej bramy uruchamianej pilotem. W tym przypadku warunki samego zamówienia są identyczne jak w przypadku bram manualnych. Cena niestety znacząco wzrasta ze względu na konieczność montażu całego systemu mechanicznego napędu bramy.

Napęd automatycznej bramy to wydatek zaczynający się od około 3 000 złoty i może być znacznie wyższy. Wszystko zależy od indywidualnych warunków które należy uwzględnić składając zamówienie.

Montaż tego typu automatu zaczyna się od około 400 złotych. Należy mieć świadomość że przedstawione tutaj ceny są dodatkowym kosztem do kosztu bramy i jej montażu. Jak widać automatyzacja jest kosztowna. Zaletą współczesnych przesuwnych bram jest to że tak zwaną gołą bramę można zamontować jako manualną, a po pewnym czasie dołożyć do niej automat sterujący otwieraniem na pilota.